Přepínač stylů

Barevné schéma

Pražské letiště rozšiřuje horizonty: Nové přímé lety do Verony, Poznaně a dalších destinací

Pražské letiště rozšiřuje horizonty: Nové přímé lety do Verony, Poznaně a dalších destinací

Letní sezonu na pražském letišti Václava Havla toto léto oživí patnáct nových destinací, což láká jak obyvatele České republiky, tak její mezinárodní návštěvníky. Mezi nově přidané destinace patří atraktivní evropská města jako Verona a Poznaň, otevírající nové možnosti pro cestovatele hledající jak krátké výlety, tak delší dovolené.

Zajímavostí je, že Pražské letiště zaznamenalo v roce 2023 přepravu devíti milionů pasažérů, což naznačuje zotavující se trend po pandemických letech. Itálie se stala nejoblíbenější destinací, což není překvapení vzhledem k její obrovské nabídce kulturních a historických památek, stejně jako nádherných pláží a gurmánského zážitku.

Dalších pět nových přepravců bude spojovat Prahu s destinacemi ve Střední Asii a Izraeli – konkrétně s Taškentem, Astanou, Kišiněvem, Tel Avivem a Maltou. Toto rozšíření znamená, že Letiště Václava Havla v Praze se stává ještě více mezinárodním uzlem, který propojuje vzdálené části světa s centrální Evropou.

Co se týče zvýšení kapacity, letiště očekává, že v nadcházející sezóně nabídne přibližně 12,8 milionu sedadel, což je o 16 % více ve srovnání s rokem 2022. Toto zvýšení je primárně důsledkem nasazení větších letadel na specifických trasách, což je pozitivní zpráva nejen pro cestující, ale i pro letecké společnosti hledající efektivnější využití svých flotil.

Ačkoli se letecký provoz zvýšil, stále nedosahuje úroveň viděných v roce 2019 před pandemií COVID-19, což naznačuje, že odvětví letecké dopravy se stále plně nevzpamatovalo. Přesto, s nově přidanými trasami a zvýšeným zájmem cestujících, jsou vyhlídky pro další růst v tomto sektoru optimistické.

Zásadní změny se chystají i v oblasti parkování, terminálů a tras trolejbusové dopravy sloužící letišti. Tento krok má za cíl zlepšit celkovou dostupnost a pohodlí pro cestující, což je klíčové pro udržení konkurenceschopnosti letiště na mezinárodní scéně.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář