Přepínač stylů

Barevné schéma

Rozšíření leteckých spojení z Prahy: Nové destinace Poznaň a Nice s Ryanair a Eurowings

Rozšíření leteckých spojení z Prahy: Nové destinace Poznaň a Nice s Ryanair a Eurowings

Letiště Václava Havla v Praze se připravuje na zahájení dvou nových atraktivních leteckých spojů, které mají přilákat jak business, tak i rekreační cestující. Již od 1. dubna 2024 se cestující mohou těšit na přímé spojení mezi Prahou a polskou Poznaní, které zajišťuje irský nízkonákladový dopravce Ryanair. Kromě toho, od 31. března se do nabídky přidává také spojení do francouzského Nice, za kterým stojí německá letecká společnost Eurowings.

Nové spojení s Poznaní bude začleněno do letového řádu třikrát týdně během dubna a května, následně se počet letů sníží na dvakrát týdně, a to pod letovými čísly FR 8520 a FR 8521. Tato novinka doplňuje již existující spojení společnosti Ryanair do Krakova a Gdaňsku, čímž se česká metropole stává důležitým uzlem pro cesty mezi Českou republikou a Polskem.

Zároveň vzrůstá konkurence na trase mezi Prahou a oblíbeným francouzským letoviskem Nice. Kromě stávajících dopravců Smartwings a easyJet přichází na scénu také Eurowings, který své spojení EW 4226/7 bude provozovat dvakrát týdně od konce března, s tím, že během letních prázdnin přidá ještě třetí rotaci. Tímto krokem se Eurowings stává důležitým hráčem na trase do jedné z nejatraktivnějších destinací na Azurové pobřeží.

Obě nové linky z Prahy, jak do Poznaně, tak do Nice, znázorňují významný krok ve vývoji letecké dopravy v regionu. S rostoucí dostupností přímých spojení se otevírají nové možnosti pro obchodní cesty, turistiku i osobní návštěvy, čímž se zvyšuje atraktivita české metropole jako dopravního uzlu střední Evropy.

Očekává se, že nové spojení bude mít významný dopad na cestovní ruch a obchodní vztahy mezi jednotlivými městy a státy. Zvláště v době, kdy evropské města intenzivně pracují na posílení vzájemných vazeb a podpory turismu po pandemii. Nabídka přímých letů mezi Prahou, Poznaní a Nice přináší cestujícím nejenom větší pohodlí a úsporu času, ale také možnost objevovat nové kultury a destinace s lehkostí, kterou přináší moderní letecká doprava.

Vstup Eurowings a Ryanair na nové trasy také signalizuje oživení leteckého průmyslu a zvýšený zájem o středoevropský region. S těmito změnami přichází také řada výzev, včetně zajištění udržitelnosti a minimalizace dopadu na životní prostředí, které jsou důležité aspekty pro další rozvoj letecké dopravy.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář