Přepínač stylů

Barevné schéma

Praha 22 a Mladá Boleslav - Lídři ve světě byznysu v České republice

Praha 22 a Mladá Boleslav - Lídři ve světě byznysu v České republice

V poslední době se čím dál častěji diskutuje, jaký region nebo čtvrť je nejvíce přátelská k byznysu v České republice. Řada faktorů ovlivňuje tuto prestižní pozici, včetně podnikatelského klimatu, přístupu veřejné správy, dopravní dostupnosti a makroekonomických ukazatelů. Nedávná studie, kterou provedl český týdeník Ekonom, přinesla určitou jasnost do této debaty. Podle jejích zjištění se na první příčce v Praze umístila Praha 22, následovaná Prahou 1 a Prahou 14.

Co dělá Prahu 22 tak atraktivní pro podnikatele a investory? Jedním z klíčových faktorů je vyvážený výsledek v kategoriích podnikatelského klima a přístupu veřejné správy. Úřady v Praze 22 se vyznačují efektivní komunikací s podnikatelským sektorem, což bylo potvrzeno i v rámci mystery testování. Tato čtvrť také prospívá díky nízkému mediánnímu věku obyvatelstva a silnému trhu s bydlením, což láká jak mladé profesionály, tak rodiny s dětmi.

Vedoucí představitelka radnice Prahy 22, Haná Vágnerknechtová, tento úspěch vnímá jako potvrzení úspěšného rozvoje komunity. "Toto ocenění je odrazem naší dlouhodobé práce na vytváření přátelského a podporujícího prostředí pro naše podnikatele. Jsme pevně odhodláni pokračovat v této cestě a dále zlepšovat podmínky pro byznys v naší čtvrti," komentuje.

Ve větším měřítku, pokud jde o celou Českou republiku, překvapivě vedoucí pozici zaujímá Mladá Boleslav. Tento region je známý především díky velkému podílu firem s více než 250 zaměstnanci, vynikající dopravní dostupností, důrazem na elektromobilitu a rostoucím počtem obyvatel. Tyto vlastnosti signalizují slibné vyhlídky pro budoucí ekonomický růst.

Mladá Boleslav také těží z toho, že skvělá dopravní dostupnost a silný průmyslový podnikatelský fundament poskytují skvělé podmínky pro nábor talentů a rozvoj inovací. Ačkoliv se může zdát, že osobní automobily jsou hlavním průmyslem, Mladá Boleslav je domovem širokého spektra podniků - od technologických start-upů po mezinárodní korporace zaměřené na výrobu a výzkum.

Důraz na elektromobilitu je široce vnímán jako hlavní přednost tohoto regionu. V souladu s globálním trendem zelené ekonomiky, přispívá tato strategická orientace k udržitelnému rozvoji a nabízí unikátní příležitosti pro podniky v energetickém sektoru a v oblasti čistých technologií. V kombinaci s dalšími faktory, Mladá Boleslav se ukazuje jako magnet pro podniky a investory hledající dynamické a prosperující umístění pro své operace v České republice.

Sdílet s přáteli

Přidat komentář